Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuzní forum

MŠ Koloděje se zapojila do projektu Rodiče vítáni. Zřídili jsme pro rodiče diskusní okénko, kde se můžete ptát na provozní a jiné záležitosti mateřské školy. Podělit se s námi o zajímavosti, nápady, návrhy.

(Vyhrazujeme si právo nerespektovat anonymy, smyšlená jména dětí a rodičů, otázky k politické situaci a nactiutrhačské komentáře. Tyto nežádané příspěvky budou ihned odstraněny!)

Děkujeme za Vaši otevřenost a zájem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: zápis do MŠ

(Chalupská, 26. 5. 2017 18:17)

Dobrý den,

děti byly přijímany do mateřské školy podle předem stanovených kritérií. Délka trvalého pobytu se nezkoumá, rozhodující je věk dítěte a trvalý pobyt dítěte v Kolodějích. Přijímany jsou nejstarší děti, předškokláci, povinně, čtyřleté děti přednostně. Zaměstnání rodičů také není v kritériích pro přijetí. Během července a srpna začnou stavební úpravy a bude se zřizovat 3. třída mateřské školy (otevřená od září/ledna), tím pádem se Váš vnuk do školky také dostane. Na tuto situaci jsem upozorňovala rodiče u zápisu.

Pěkný večer

Tereza Chalupská

and so on

(arianna3sew, 18. 5. 2017 7:54)

ČARODĚJNICE - poděkování

(Katka Obůrková, 27. 4. 2017 21:50)

Děkujeme všem za uspořádání dnešních čarodějnic a zvláště pak za pozvání bubeníků! Byl to nevšední zážitek. :-) Jen tak dál.

Re: ČARODĚJNICE - poděkování

(Chalupská, 28. 4. 2017 21:13)

Děkujeme, jsme rádi, že jsme Vám mohli takový zážitek zprostředkovat. I když nám počasí nepřálo, akce se vydařila. Děkujeme za účast!

Inspirace na publikaci Kroky úspěšného projektu v mateřské škole

(Vlčková, 26. 4. 2017 12:16)

Dobrý den,

nabízím k inspiraci učebnici projektového plánování, která pomůže Vaší školce "ušít" projekt na míru. Dozvíte se v ní, jak připravit a realizovat projekt, jak zažádat o grant či dotaci, ale také na co se zaměřit při jeho realizaci a na koho delegovat zodpovědnost v jednotlivých částech projektu. Nezapomíná ani na kvalitní PR a propagaci mateřšké školy na veřejnosti.

Nedílnou součástí brožurky jsou vzorové dokumenty
- formulář žádosti o dotaci, vzor rozpočtové rozvahy apod.
Věříme, že učebnice bude užitečná!

https://www.dashofer.cz/kroky-uspesneho-projektu-v-materske-skole-productpms2/

Re: Inspirace na publikaci Kroky úspěšného projektu v mateřské škole

(Chalupská, 26. 4. 2017 14:07)

Děkujeme za inspiraci

Poděkování

(Veronika, 22. 12. 2016 9:33)

Chtěla bych takto poděkovat celému kolektivu Mateřské školy v Kolodějích, za perfektní práci a určitě i velké nasazení ve volném čase, které se tak viditelně odráží na výsledcích ve školce a hlavně na spokojenosti našich dětí.

Ještě jednou děkuji, jen tak dál a třeba i lépe :)

Re: Poděkování

(Chalupská, 22. 12. 2016 13:54)

Moc děkujeme za poděkování a ocenění našeho úsilí. Každá zpětná vazba je pro nás důležitá a motivující :)

Informace

(Štěpánková, 28. 6. 2016 16:39)

Dobrý den
Chtěla jsem se zeptat, zdali bude nějaká schůzka s rodiči, jejichž dítko nastupuje do školky. Nemohu nikde dohledat co mají mít děti sebou, jak to ve školce chodí, omlouvání, obědy, do kolika hodin musí být ve školce a pod. Dají se tyto informace někde získat , nebo bude tedy nějaká rozmluva s rodiči? Popřípadě v jaké třídě dítko bude. Myslela jsem si totiž, že máte dvě třídy, přičemž je jedna třída menších dětí a druhá větších dětí, tak jak to bývá zvykem. Ale zaslechla jsem, že zde ve školce to tak není. Ráda bych totiž, aby dcera chodila se svými kamarády, které zná a kteří jsou její věková kategorie. Děkuji za odpovědi a přeji krásný den.

Re: Informace

(Jana, 29. 6. 2016 9:53)

Dobrý den, taky mně to zajímá, kam budeme chodit. Je konec šk. roku a nic, dávali jsme emailový kontakt a očekávala jsem alespoň ten? Slyšela jsem, že minule nechtěli v září děti v třídách už měnit, proto jsem myslela, že se nějak domluvíme nyní.

Re: Informace

(Chalupská, 29. 6. 2016 14:53)

Dobrý den,

schůzka s rodiči bude až začátkem září. Veškeré potřebné informace najdete v nejbližších dnech na webu. V naší školce máme dvě třídy věkově smíšené, na jejichž složení pracujeme. Ve třídách budou zůstávat děti, které neodcházejí do školy + se doplní dětmi novými. V případě, že jste si u zápisu do školky nedala žádné požadavky na to, s kým by chtěla vaše dcera chodit do třídy, můžete mi to zaslat emailem (materskaskolakolodeje@gmail.com) a my se to budeme snažit zohlednit při rozřazování dětí do tříd. Samozřejmostí je, že sourozenci budou spolu ve třídách.

Přeji pěkný den

Dotazy ohledně provozu školky

(Lucie ROIKOVÁ , 18. 5. 2016 21:34)

Dobry den, moje dcera byla přijata do Vaši školky od záři 2016.
Je prosím možné se přijít podívat na výuku ve třídě?
Děkuji za odpověď. Lucie ROIKOVÁ

Re: Dotazy ohledně provozu školky

(Petráková, 25. 5. 2016 16:28)

Dobrý den, určitě se přijďte podívat v neděli 12. 6. 2016 na akci pro děti i rodiče Slavnostní otevření Kolodějovy zahrady života, kde se budete moci seznámit s prostředím a zúčastnit se Vy i Vaše dcera různých aktivit, které ve spolupráci se školou připravujeme.

Výběr školky

(Martin Kalina, 11. 1. 2016 16:10)

Dobrý den,
ohledně výběru správné školky pro své děti, se chci zeptat, co může Vaše školka nabídnout pro vzdělání mým dětem? A nebo dotaz na rodiče, jaké máte zkušenosti s MŠ Koloděje?
Předem děkuji za odpověď,
Martin Kalina

Re: Výběr školky

(Petráková, 12. 1. 2016 16:07)

Dobrý den pane Kalino. Naše školka navazuje na rodinnou výchovu a doplňuje ji. Pracujeme s dětmi podle Rámcově vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, na základně osobnostně orientovaného modelu výchovy. Znamená to, že ke každému dítěti přistupujeme individuálně, s ohledem na jeho možnosti a potřeby. Jsou zde dvě heterogenní třídy po 28 dětech, děti si vzájemně pomáhají a zároveň získávají potřebné kompetence. Budova školky je nová a nově vybavená, postavená v sousedství základní školy, na okraji městské části Koloděje, v příjemném prostředí. Kromě vlastního vzdělávání nabízí školka různé zájmové kroužky.(Výtvarný, Veselou Muziku, výuku hru na zobcovou flétnu, kroužek logopedické prevence). Spolupracujeme i s lektory mimo mateřskou školu a nabízíme výuku Angličtiny, Sportovní hry a kroužek věda nás baví. Úzce spolupracujeme se základní školou, vzájemně se navštěvujeme, pořádáme společné akce. Do mateřské školy zveme různé divadelní soubory, pořádáme tvořivé dílny pro děti i rodiče. Snažíme se s rodiči co nejvíce spolupracovat a upevňovat vzájemné vztahy. Orientujeme se na environmentální výchovu, sportovní aktivity a výchovu k zájmu o literaturu. Náš vzdělávací program Kniha je můj kamarád, poradí mi, mám ji rád.

Výběr školky

(Martin Kalina, 14. 1. 2016 7:33)

Vážená paní Petráková,
děkuji Vám za odpověď. Mám dotaz ohledně prostor okolo školky. Jak bývá asi zvykem, děti o přestávkách chodí ven na školní pozemek, u Vás chodí děti také v určitém čase ven? Jestli ano, kam děti chodí?
Martin Kalina

Re: Re: Výběr školky

(Petráková, 19. 1. 2016 20:24)

Dobrý den pane Kalino. Děti, když počasí dovolí, chodí ven pravidelně, momentálně mimo areál školy. V současné době je naše zahrada mimo provoz. Podívejte se na webové stránky Kolodějovy zahrady života. Jedná se o projekt, který dětem umožní pobyt v zahradě přírodního typu. Jako herní prvek zde bude voda, kmeny stromů, kameny, zahradní pokojíček, mlhoviště, záhonky, venkovní učebna, hřiště, ohniště atd. Zahrada je momentálně ve fázi budování a oficiálně bude předána škole 6. 3. 2016. Na tvorbě zahrady se aktivně podílejí děti, rodiče, podnikatelé, úřad městské části, učitelé, umělci a Nadace Proměny. Generálním dodavatelem je fa Gardenline s.r.o. Všichni se těšíme. Koncem února bude na zahradě probíhat výsadba stromů a keřů, které si rodiče i prarodiče adoptovali a budou se sami podílet na jejich sázení spolu s dětmi. Rozhodně se přijďte podívat.

Výběr školky

(Martin Kalina, 26. 1. 2016 7:40)

Vážená paní Petráková,
děkuji Vám za Vaše odpovědi a za pozvání na sázení stromů a keřů. Vyptával jsem se rodičů i některých zaměstnanců okolo školy a jak to tak vypadá, má škola i školka vysokou obsazenost. Jelikož nejsem místní, mám tedy malou šanci na umístění dětí. Pokud nebudete navyšovat stavy dětí, a vzhledem k přeplněným třídám asi nebudete, nezbývá mi nic než školka soukromá. Přesto se o přihlášení dětí pokusím. Ještě jednou Vám děkuji.
Martin Kalina

Re: Re: Re: Výběr školky

(M.K., 23. 1. 2016 13:21)

V březnu bude již zcela funkční? Stihnete tedy i strhnout tu "kůlnu" či co to je za nevzhledný domek, který brání dobrém vstupu na zahradu? Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Re: Výběr školky

(Petráková, 25. 1. 2016 15:09)

Obávám se, že v březnu ještě zahrada funkční nebude, protože je potřeba zasít trávu a nějakou dobu trvá, než vyroste. Slavnostní otevření zahrady a její zpřístupnění plánujeme na duben, abychom mohli dětem i dospělým dát zahradu kompletní. Co se týká té "kůlny" . Jedná se o garáž a rozhodnutí o její budoucnosti náleží pouze zřizovateli.